+90 216 390 54 18

Sosyal Medyada Biz}

Harita kadastro nedir ?

Harita kadastro nedir ?

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Harita Kadastro bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında. bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Harita Kadastro 

Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler :

Harita Kadastro Bölümü Tanıtımı:

Harita kadastro programının amacı, barj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insan gücü yetiştirmektir. Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır. Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır.

Programın Amacı: Harita kadastro programının amacı, baraj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insangücü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler  Harita kadastro programında, matematik, fizik,ekonomi, mesleki trigonometri, taşınmaz mal hukuku ve mevzuatı, kadastro tekniği, genel fotogrametri, teknik bilimler, imar uygulaması, kartografya, yol, su uygulaması gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Harita kadastro programına başvuracakların arazi çalışmalarına, çizim, hesaplama ve uygulama faaliyetlerine katılabilecek nitelikte; bedence sağlam kimseler olması gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlara “Harita Kadastro Teknikeri” ünvanı verilir. Bu mezunlar harita kadastro mühendisinin oluşturduğu plan ve arazi uygulamalarına yardımcı olabilecek nitelikte işler yapabilmektedirler.

Çalışma Alanları: Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır.Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır.

Harita Kadastro Nedir, Harita Kadastro Ne İş Yapar, Harita Kadastro Maaşları, Harita Kadastro İş İmkanları, Harita Kadastro İş Çalışma Alanları, Harita Kadastro Mesleği Hakkında Bilgiler, Harita Kadastro Bölümünün Geleceği, Harita Kadastro Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Harita Kadastro Bölümü Tercih Edilir mi, Harita Kadastro Tanıtımı, Harita Kadastro Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Harita Kadastro Mezunları Ne İş Yaparlar , Harita Kadastro Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Harita Kadastro İş Bulma Durumu

19 Şubat 2016
1.122 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN