+90 216 390 54 18

Sosyal Medyada Biz}

Köprü ve havalimani cevresinde fiyatlar uçtu

Köprü ve havalimani cevresinde fiyatlar uçtu

Köprü ve havalimani cevresinde fiyatlar uçtu.
Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanının yakınlarında yer alan bölgelerin ulaşımlarının çok daha kolaylaşacak olması nedeniyle bu bölgelerin daha da değerleneceğinin düşünüldüğünü vurgulayan Boztunç, bu bölgelerde yer alan gayrimenkullerin metrekare fiyatlarında projeler açıklanmadan önceki rakamlara göre neredeyse iki katı oranında artış yaşandığını söyledi.ARNAVUTKÖY DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul’da kaçak yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerin başında Arnavutköy’ün yer aldığı, fakat 3. havalimanına yakınlığı ve 3. köprünün bağlantı yollarının üzerinde yer alması nedeniyle tüm gözlerin üzerine çevrildiği bir bölge haline dönüştüğünü ifade eden Boztunç, bölgedeki arsaların fiyatlarında yaşanan artışların da çok dikkat çekici olduğunu dile getirdi.

4 BÖLGEDE YÜZDE 70 ARTIŞ OLDU

Yapımı planlanan 3.havaalanı çevresinde özellikle de Tayakadın, Durusu, Yeniköy ve Karaburun bölgelerindeki fiyatlarda ortalama yüzde 50 ile 70 oranında bir artış yaşandığını sözlerine ekleyen Boztunç, kısa süre içinde ciddi oranda artışlar yaşanan bu bölgenin Avrupa yakasında yeni projelerden etkilenecek en önemli bölgelerden biri haline dönüşeceğini vurguladı.

GÜVELİK VE LÜKSÜN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ SARIYER OLACAK

3. köprünün geçeceği güzergâh üzerinde yer alan Sarıyer’in de son dönemde prim yapan bölgeler arasında yerini aldığını dile getiren Boztunç, gelecekte İstanbul deprem haritasında en sağlam bölge olarak görülen Sarıyer’in güvenlik ve lüksü bir arada isteyenler için vazgeçilmez olacağını belirterek, özellikle de Zekeriyaköy ile Uskumruköy bölgesinin imar çalışmaları ve tünel inşası sonrasında popülaritesini arttığını ifade etti.

ESKİ BALIKÇI KÖYÜNÜN KADERİ DEĞİŞİYOR

3. köprünün Anadolu yakasındaki ayağında yer alması planlanan Poyrazköy’ün eski bir balıkçı köyü olduğunu ve köyde yer alan arazilerin geçmişte metrekaresinin 80 TL’den satıldığını ifade eden Boztunç, projeler sonrası bu bölgedeki arsa fiyatlarının metrekare birim fiyatının da 150 TL’lere ulaştığını belirterek bu rakamında ileriki zamanlarda çok üst seviyelere çıkacağını öngördüklerini söyledi.

27 Mayıs 2015
633 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN